Bolesť hlavy pri sexe

Bolesti hlavy pri sexe sú také, ktoré sú viazané na sexuálnu aktivitu najmä na orgazmus. Človek, ktorý trpí týmito bolesťami si môže všimnúť tupé bolesti v hlave a krku, ktoré sa prejavujú s nástupom zvyšujúceho sa sexuálneho vzrušenia. Ale taktiež môže dochádzať k častejším, náhlym, silným bolestiam hlavy tesne pred alebo počas orgazmu.

Väčšina bolesti hlavy pri sexe nie sú nebezpečné. Ale niektoré z nich môžu byť príznakom niečo vážneho, ako sú problémy s krvnými cievami, ktoré zásobujú mozog.

Existujú dva typy sexuálnych bolestí hlavy:

 1. 1. Tupá bolesť v oblasti hlavy a krku, ktorá zosilňuje postupne so sexuálnym zvýšením vzrušenia
 2. 2. Náhla, ťažká, pulzujúca bolesť hlavy, ktorá sa vyskytuje tesne pred alebo v okamihu orgazmu

U niektorých ľudí, oba typy bolesti hlavy sa vyskytujú spoločne. Väčšina sexuálnych bolesti hlavy trvá niekoľko minút. U iných ľudí môžu bolesti pretrvávať celé hodiny alebo dokonca dve až tri dni. Mnoho ľudí, ktorí trpia sexuálnou bolesťou hlavy sa stretáva so skupinou po sebe nasledujúcich bolesti vždy počas sexuálneho aktu po dobu týždňov či mesiacov a následne potom nastáva obdobie kľudu, kedy sa po dlhú dobu žiadna bolesť neprejaví. Až polovica všetkých ľudí, ktorí zažijú bolesť hlavy pri sexe ňou trpia v priebehu asi šesť mesiacov. Niektorí ľudia môžu mať iba jeden atak bolesti v priebehu celého ich života.

Kedy navštíviť lekára?

Sexuálne bolesti hlavy zvyčajne nie sú dôvodom na obavy. Ale je dobré poradiť sa so svojím lekárom ihneď, ak sa takéto bolesti vyskytnú počas sexuálnej aktivity, a to najmä ak sa začnú náhle, alebo je to prvá skúsenosť s bolesť hlavy tohto typu. 

Akýkoľvek druh sexuálnej aktivity, ktorý vedie až k orgazmu môže vyvolať sexuálne bolesti hlavy.

Náhly nástup a pomalá úľava do bolesti hlavy môže byť primárnou poruchou bolesti hlavy, ktorá nieje spojená so žiadnym základným ochorením. Sexuálne bolesti hlavy, ktoré prichádzajú náhle sú viac pravdepodobné, že môžu mať súvislosť s:

 1. -Rozšírením alebo bublinou v stene tepny vnútri hlavy (vnútrolebečná aneuryzma)
 2. -Abnormálnym spojením medzi tepnou a žilou v mozgu (arteriovenóza malformácia), ktoré krváca do miechového priestoru
 3. -Krvácanie do steny tepny vedúcej do mozgu (disekcia)
 4. -Mŕtvica
 5. -Ischemická choroba srdca
 6. -Použitie niektorých liekov, ako napríklad antikoncepčné pilulky
 7. -Zápal z niektorých infekcií

Sexuálne bolesti hlavy spojené so stratou vedomia, vracaním, stuhnutosťou krku, neurologickými príznakmi a silnou bolesťou trvajúcou dlhšie ako 24 hodín, sú viac pravdepodobné, že k ním dochádza v dôsledku základnej príčiny.

Sexuálne bolesti hlavy môžu postihnúť kohokoľvek. Ale rizikové faktory pre tieto bolesti hlavy zahŕňajú:

 1. 1. Mužské pohlavie. Muži sú náchylnejší k tomuto druhu bolesti hlavy
 2. 2. Anamnéza migrén. Náchylnosť k migrénam zvyšuje riziko sexuálnych bolesti hlavy.

Share this article

About Author

verban
Pre písanie komentárov sa prihláste

O nás

Vítame Vás na stránkach magazínu ludsketelo.sk na ktorých vás čaká mnoho zaujímavých v niektorých situáciách až neoceniteľných rád a informácií

Zaujimavosti

NOVINKY EMAILOM

Novinky prednostne priamo na Váš email