Červený ženšen proti respiračným ochoreniam

Ak často trpíte respiračnými infekciami, je viac než na mieste aby ste pouvažovali nad 100 % prírodným a veľmi účinným produktom na prevenciu voči mnohým ochoreniam. Užívanie ženšenu pravidelne v dostatočnom predstihu pred jesennou a zimnou sezónou vám môže pomôcť predchádzať pred nachladnutím, chrípkou a respiračným syncyciálnym vírusom (RVS).

Vzhľadom k tomu, že zatiaľ neexistuje vakcína proti syncyciálnemu vírusu, a pretože vakcíny proti chrípke nie sú 100% účinné, vedci sa rozhodli preskúmať extrakt z červeného ženšenu, ktorý sa už v nedávnej minulosti osvedčil ako výborný imunitný posilovač. Schopnosť ženšenu úspešne pomôcť odvrátiť prechladnutie a posilniť imunitu voči rôznym respiračným ochoreniam sa preukázala, v štúdii a tiež v skoršom výskume, ktorý tiež naznačil, že ženšen má protivírusové účinky, čím sa z neho stáva veľmi účinný liek proti vírusovým ochoreniam, ktoré spôsobuje vyššie spomínaný syncyciálny vírus a chrípkový vírus. 

V tejto novej štúdii, profesor na Inštitúte biomedicínskych vied ako autor štúdie, ktorý sa špecializuje na vývoj vakcín, ktoré chránia človeka proti bakteriálnym a vírusovým ochoreniam, ako je chrípka a RSV, zistil, že extrakt z červeného ženšenu chráni prežitie ľudských pľúcnych epiteliálnych buniek infikovaných vírusom chrípkychrípky. A čo viac, liečba týmto extraktom z červeného ženšenu znižuje expresiu génov, ktoré spôsobujú zápal.

Existuje niekoľko druhov ženšenu, ale v boji proti chrípke sa najviac odporúča kórejský červený ženšen, ktorý je najúčinnejší proti týmto typom ochorení. Tento ženšen obsahuje takzvané ginsenosidy, čo sú aktívne zložky nachádzajúce sa práve len v červenom ženšene, a ktoré pomáhajú telu vyrovnať so stresom, chorobou a únavou. Tieto látky sú protizápalové, antioxidačné, a dokonca majú aj anti-karcinogénne vlastnosti.

Naposledy zmenené 03/08/2014

Share this article

About Author

verban
Pre písanie komentárov sa prihláste

O nás

Vítame Vás na stránkach magazínu ludsketelo.sk na ktorých vás čaká mnoho zaujímavých v niektorých situáciách až neoceniteľných rád a informácií

Zaujimavosti

NOVINKY EMAILOM

Novinky prednostne priamo na Váš email