Rýchle a efektívne chudnutie bez námahy

Každý kto sa len troch v poslednom čase snažil zhodiť pár kíl vie, že v poslednom období sa pretrhlo vrece s neuveriteľným množstvom zaručených metód na odstránenie podkožného tuku. To by nebolo až také zvláštne, ak by každá z týchto metód nesľubovala stratu telesnej hmotnosti rýchlo, bezbolestne a samozrejme bez akejkoľvek námahy.

Obzvlášť ženy sú večne nespokojné, hnané túžbou po retušovanej dokonalosti. Skoro až neexistuje na svete žena, ktorá by nemala žiadnu skúsenosť s nejakým typom diéty. Ženy často a húfne skúšajú najmodernejšie praktiky na vylepšenie svojho vzhľadu a potom si navzájom vymieňajú postrehy a skúsenosti na rôznych internetových diskusiách a blogoch. Pochopiteľne každej z nich ide hlavne o to, aby vo svojich štyridsiatich rokoch mali postavu ako v sedemnástich. Kryolipolýza, neinvazívna liposukcia, kavitácia a ďalšie metódy patria medzi mnohé propagované procedúry, ktoré sľubujú zázračne rýchly účinok chudnutia. No núka sa otázka, či je naozaj na mieste veriť všetkým týmto sľubom? 

Ak sa človek zamyslí, zrejme ho nenapadne nikto z jeho okolia, kto by schudol bez námahy,len za pomoci prístrojov. Väčšina na slovo vzatých odborníkov, ak teda neberieme do úvahy pseudo odborníkov z reklám, sa jednoznačne zhoduje v názore, že jedinou zaručenou metódou chudnutia je zníženie energetického príjmu a súčasne zvýšenie jeho výdaja . Táto rovnica je zaručená a nedá sa oklamať, čo potvrdí každý fitness tréner a odborník na zdravú životosprávu. 

A čo lieky na chudnutie?

Samozrejme podobne ako so zázračnými prístrojmi na chudnutie na trhu existuje aj nepreberné množstvo prostriedkov a liekov na chudnutie, ktoré využívajú rôzne účinné látky. Najčastejšie sú to látky, ktoré znižujú chuť k  jedlu, alebo fungujú na princípe efektívneho preháňadlá. Takéto lieky môžu mať viacero účinkov, no najčastejšie k ním nepatrí účinok chudnutia, skôr ako ich začnete užívať, prečítajte si najskôr príbalový leták, aby nedošlo k ujme na zdraví. Doplnky stravy síce človek môže použiť ako podporu pri chudnutí, no nemal by sa spoliehať na to, že spravia prácu za neho. Takže aby sme to zhrnuli, jedinou osvedčenou metódou, ktorá vždy bola a je zárukou chudnutia sa skrýva v zdravej výžive a pohybe: menej energie, viac pohybu.

Často sa ako dobrý pomocník na chudnutie uvádza vláknina, ktorá v kombinácii s vodou v žalúdku naberá na objeme, a tým navádza pocit skoršej plnosti pri jedle, človek tým menej zje a zníži tak energetický príjem. Vláknina je zároveň veľmi zdravá a chráni pred vznikom rakoviny hrubého čreva,pomáha pri vyprazdňovaní a hnačkách. Tiež konzumácia proteínov dodá telu potrebnú energiu, odbúra chute na sladké a poskytnete výživu svalom na úkor tuku. Bielkoviny sa totiž v tuku nikdy nepremieňajú. Napríklad také semienka Chia, ktoré môžu chudnutie výrazne uľahčiť a pritom fungujú veľmi jednoducho. Vďaka vysokému obsahu vlákniny a kvalitných bielkovín sa vyznačujú vysokou sýtivosťou. Semienka asi po 20 minútach po zjedení menia konzistenciu na akýsi gél pri styku s vodou, čím zaplnia žalúdok, a tým potláčajú hlad. Rovnakú funkciu zaistí i vláknina, lenže tá nie je tak bohatá na zdraviu prospešné látky. Ľudia v redukčných diétach bývajú často unavení, bez energie a navyše hladní. Práve za pomoci týchto semienok, sa dá týmto príznakom diéty predísť.

 

Naposledy zmenené 03/08/2014

Share this article

About Author

verban
Pre písanie komentárov sa prihláste

O nás

Vítame Vás na stránkach magazínu ludsketelo.sk na ktorých vás čaká mnoho zaujímavých v niektorých situáciách až neoceniteľných rád a informácií

Zaujimavosti

NOVINKY EMAILOM

Novinky prednostne priamo na Váš email