juraj

juraj

Strie sú bežnou súčasťou puberty pre väčšinu dievčat a chlapcov. Keď človek rastie a získava na váhe veľmi rýchlo (podobne ako počas puberty), môže dochádzať k tvorbe jemných vrások na tele, ktoré sú známe ako strie. Strie vznikajú, keď koža praská v dôsledku rýchleho rastu. Aj keď je koža zvyčajne celkom pružná, ak je preťažená normálna produkcia kolagénu (hlavná bielkovina, ktorá tvorí spojivové tkaniva v koži) je narušená. V dôsledku toho sa môžu tvoriť jazvy zvané strie.

Bolesť pŕs je jedným z najčastejších problémov prsníka. Bolesť sa môže pohybovať od miernej až po ťažkú, a niekedy vyžaduje liečbu. Môže ovplyvniť jedno, alebo obe prsia, prípadne môže bolesť vyžarovať aj do podpazušia. Všeobecne možno povedať, že bolesť prsníkov, nie je znakom rakoviny.

Krvácanie počas tehotenstva - je to normálne, alebo je to signál niečoho vážneho? Môže zdravá tehotná žena krvácať v priebehu tehotenstva? Ako často tehotné ženy krvácajú?

Neplánovaný nechránený sex nieje dnes nič výnimočne, ak k nemu dôjde, obzvlášť prvý krát zvyknú ľudia panikáriť, pričom myslia hneď na tehotenstvo. Čo sa dá robiť? Existuje nejaké riešenie alebo prevencia?

Všeobecne môžu byť opuchnuté vačky pod očami príznakom alergie, nedostatku spánku, stresu, zlých stravovacích návykov, normálného procesu starnutia, či zlozvykov (intenzívne užívanie alkoholu, fajčenie). Ale niekedy opuchnuté oči môžu byť prvým signálom niektorých závažných ochorení, ako je nefritický syndróm, očné infekcie, chronické stavy, anémia alebo dysfunkcia slzných žliaz. Vo všetkých prípadoch opuchnuté váčky pod očami sú zvyčajne spôsobené zadržiavaním tekutín.

Bolesť chrbta u žien môže byť spôsobená nesprávnym ohýbaním alebo zdvíhaním, nadmerným cvičením, chronickým ochorením, alebo tehotenstvom. Ženy si častejšie preťažia dolnú časť chrbta ako muži v dôsledku hormonálnych vplyvov na kostí, ako aj fyzickými zmenami v priebehu tehotenstva. Obyčajné príčiny bolesti dolnej časti chrbta (lumbálna bolesť chrbta) zahŕňajú bedrové napätie, podráždenie nervov, bedrová radikulopatia, kostnaté zásahy, a iné podmienky kostí a kĺbov.

Adrenogenitálny syndróm je známy tiež ako kongenitálna adrenálna hyperplázia, ktorá odkazuje na skupinu dedičných porúch nadobličiek. Kongenitálna adrenálna hyperplázia spôsobuje nadmernú produkciu androgénov nadobličiek, ktoré aktivujú určité telesné zmeny, vrátane maskulinizácie, virilizácie a hermafrodizmu. To všetko môže spôsobiť viaceré zdravotné komplikácie obzvlášť u žien.

O nás

Vítame Vás na stránkach magazínu ludsketelo.sk na ktorých vás čaká mnoho zaujímavých v niektorých situáciách až neoceniteľných rád a informácií

Zaujimavosti

NOVINKY EMAILOM

Novinky prednostne priamo na Váš email