(48)

Krvácanie počas tehotenstva

Krvácanie počas tehotenstva - je to normálne, alebo je to signál niečoho vážneho? Môže zdravá tehotná žena krvácať v priebehu tehotenstva? Ako často tehotné ženy krvácajú?

Núdzová antikoncepcia - tabletka PO

Neplánovaný nechránený sex nieje dnes nič výnimočne, ak k nemu dôjde, obzvlášť prvý krát zvyknú ľudia panikáriť, pričom myslia hneď na tehotenstvo. Čo sa dá robiť? Existuje nejaké riešenie alebo prevencia?

Popôrodná tyreoiditída

Popôrodná tyreoiditida je neobvyklý stav, v ktorom predtým normálne fungujúca štítna žľaza – žľaza, ktorá sa nachádza na spodnej časti krku tesne pod ohryzkom sa zapáli počas prvého roka po pôrode.

Odtrhnutie placenty

Odtrhnutie placenty (Abrupcia placenty) je neobvyklou, no závažnou komplikáciou tehotenstva.

Placenta previa

Placenta previa nastáva, keď placenta čiastočne alebo úplne zakrýva otvor v krčku maternice - dolný koniec maternice, ktorý sa pripája k hornej časti vagíny. Placenta previa môže spôsobiť vážne krvácanie pred, alebo počas pôrodu.

Placenta accreta

Placenta accreta je vážny tehotenský stav, ktorý nastane, keď krvné cievy a ďalšie časti placenty vrastú príliš hlboko do steny maternice. Jedná sa teda a prílišnú fixáciu časti, alebo aj celej placenty k stene maternice.

Polyhydramnion je nadmerné hromadenie plodovej vody - tekutina, ktorá obklopuje dieťa v maternici počas tehotenstva. Polyhydramnion sa vyskytuje asi u 1 percenta tehotenstiev.

Cholestáza v tehotenstve

Cholestáza v tehotenstve sa vyskytuje v neskorom tehotenstve, a spúšťa intenzívne svrbenie, zvyčajne na rukách a nohách, ale často aj na mnohých iných častiach tela.

Sheehanov syndróm

Sheehanov syndróm je ochorenie, ktoré postihuje ženy, ktoré stratia život ohrozujúce množstvo krvi, alebo ktoré majú veľmi ​​nízky krvný tlak v priebehu alebo po pôrode. Tieto faktory môžu zbaviť telo kyslíka, čo môže vážne poškodiť životne dôležité tkanivá a orgány. V prípade tohto syndrómu dochádza k poškodeniu hypofýzy.

Ovariálny hyperstimulačný syndróm sa môže objaviť po použití injekčných hormonálnych liekov pri oplodnení in vitro, pre liečbu neplodnosti. Injekčné lieky na plodnosť stimulujú vývoj vajíčok vo vaječníkoch, ale môže byť ťažké presne určiť, koľko liekov je potrebné podať.

Strana 1 z 4

O nás

Vítame Vás na stránkach magazínu ludsketelo.sk na ktorých vás čaká mnoho zaujímavých v niektorých situáciách až neoceniteľných rád a informácií

Zaujimavosti

NOVINKY EMAILOM

Novinky prednostne priamo na Váš email