Ľudské telo je až zo 70 percent tvorené vodou, z čoho vyplýva aká je voda pre telo dôležitá. Voda, tým že je z tela vylučovaná, organizmus čistí od toxínov, ktoré sa spolu s ňou vyplavujú. Odborníci prišli nato, ako tento proces ešte viac umocniť. Riešenie je vskutku jednoduché a originálne, stačí vodu pred jej pitím zamraziť a následne roztopiť.

Analgetické bolesti hlavy

Analgetické bolesti hlavy sú spôsobené pravidelným, dlhodobým, alebo nadmerným užívaním liekov na liečbu bolestí hlavy, ako je migréna. Analgetiká ponúkajú úľavu pre občasné bolesti hlavy. Ale sú užívané v nadmernom množstve, dlhšie ako pár dní v týždni, môžu samotné lieky vyvolať bolenie hlavy.

Kmeňové bunky sú bunky vytvárane v tele, no na rozdiel od iných buniek majú nielen schopnosť obnovy seba samých, ale aj schopnosť obnovy a reparácie poškodených tkanív a iných  buniek. Kmeňové bunky sa hojne využívajú v medicíne pre ich široké možnosti využitia, pretože sa dokážu deliť a dokonca sa premieňať na iný bunkový typ. Táto ich schopnosť teda umožňuje telu vytvoriť nové bunky a opraviť tak poškodené časti tela hlavne bunky, ktoré nemajú takúto schopnosť delenia.

Je všeobecne známe a dokázané, že nadmerné užívanie antibiotík môže byť dôvodom, prečo je u čoraz viac detí diagnostikované zápalové ochorenie čriev.

Vedcom sa podarilo prísť na potenciálne riešenia pre opakujúce sa infekcie močových ciest. V novom výskume vedenom na univerzite mikrobiológie v Utahu, vedci zistili, že zlúčenina zvaná chitosan v kombinácii s antibiotikami bola úspešná v odstránení celých populácii baktérii v močových cestách pri pokusoch na myšiach.

Užívate lieky proti úzkosti, alebo prášky na spanie, ak áno môžete tým vystaviť svoj ​​život nebezpečenstvu, ako sa to uvádza v najnovšom výskume zameranom na užívanie práve týchto druhov liekov a ich vplyve na zdravie človeka.

KLYZMA – jej presná definícia je vpravenie väčšieho množstva tekutiny cez konečník a tzv. esovitú kľučku až do hrubého čreva. Tento zákrok nie je bolestivý, no je nepríjemný.

V dnešnej dobe sa zdá, že už existujú lieky na všetko, stačí sa zastaviť v lekárni a jednoducho si ich kúpiť, a ak nie sú lieky určené priamo na liečbu konkrétneho problému, určite sa nájdu iné, ktoré vďaka svojmu širokému spektru pôsobenia dokážu pomôcť aj s inými zdravotnými problémami. Napríklad najnovší výskum ukazuje, že lieky ako probiotiká môžu dokonca pomôcť vyčistiť pleť od akné. 

Živočíšne zložky v liekoch

Ste vegetarián, alebo vegán, ak áno tak tento článok vás zrejme veľmi nepoteší. Takmer v troch zo štyroch liekov podávaných na predpis sa nachádzajú zložky živočíšneho pôvodu, ako sa to uvádza v novej štúdii zverejnenej v časopise British Medical Journal.

V poslednom čase sa s nárastom kardiovaskulárnych príhod u mužov stále viac hovorí príčinách týchto ochorení. Na mužov sa preto zamerali výskumníci preto, že srdcové príhody sa u nich vyskytujú častejšie, ako u žien.

Strana 1 z 2

O nás

Vítame Vás na stránkach magazínu ludsketelo.sk na ktorých vás čaká mnoho zaujímavých v niektorých situáciách až neoceniteľných rád a informácií

Zaujimavosti

NOVINKY EMAILOM

Novinky prednostne priamo na Váš email