Diéta na zníženie hladiny cholesterolu nieje prioritné určená na chudnutie, aj keď o nej hovoríme ako o diéte. Jej cieľom je predovšetkým odbúranie vysokej hladiny cholesterolu z krvi, no pri dodržiavaní zásad stravovania sa predpokladá aj úbytok telesnej hmotnosti.

Diéta pre násťročných

Telo násťročných je stále citilvé na rôzne, či už hormonálne, alebo fyzické, preto by si práve takáto skupina ľudí s úmyslom schudnúť, pozrieť nasledujúce rady a tipy na chudnutie pre násťročných. 

Zaujímavá diéta 5:2

Držať diétu počas dlhej doby môže byť natoľko unavujúce, že sa u človeka začnú prejavovať tendencie chudnutie vzdať alebo aspoň diétu nedodržiavať podľa stanoveného plánu. Ak by ale existovala diéta, ktorá umožňuje jesť normálne a len pár dní držať diétu, hneď nastáva možnosť väčšieho úspechu.

Severská diéta

Tak a na scéne je opäť nová diéta a samozrejme hneď je tou najúčinnejšou ako všetky ostatné zdravé diéty. Avšak potrebné je spomenúť fakt, že stredomorská strava je dlhodobo pokladaná za najzdravšiu.

Alergia na pšenicu

Pšeničná alergia je alergická reakcia na potraviny, ktoré obsahujú pšenicu, tá je pokladaná za jeden z ôsmich najčastejších potravinových alergénov. Alergické reakcie môžu byť výsledkom jedenia pšenice, ale tiež, v niektorých prípadoch, inhaláciou pšeničnej múky. Pšenicu možno nájsť v mnohých potravinách, vrátane niektorých, o ktorých človek možno ani netuší, ako napríklad pivo, sójová omáčka a kečup.

Podľa štúdii až 90% žien aspoň raz v živote držalo diétu a obezita sa prejaví u viac než troch štvrtín žien vo veku nad 45 rokov. Ak máte skutočne veľkú nadváhu a potrebujete zhodiť viac ako desať kilogramov, tak sa radšej poraďte s odborníkmi. Najmä vtedy, keď už ste niekedy diétu držali a potom zase pribrali.

Kolostrum pre silnú imunitu

Kolostrum je žltkastá tekutina produkovaná počas niekoľkých prvých dní hovädzím dobytkom po otelení. Je nositeľom imunity, ktorá je týmto spôsobom prenesená z kravy na teľa, a je tak jedným z hlavných dôvodov prečo je kŕmenie z vemena pre zdravie mláďat tak dôležité. Rovnaké je to u všetkých cicavcov, čiže aj u ľudí.

Nieje ťažké uhádnuť prečo sa im hovorí všeobecne zelené potraviny. Hoci sa ich konzumácia poslednou dobou stala akousi módnou záležitosťou, dnes pre ich prospešnosť ľudskému telu vznikli rôzne detoxikačné diéty, či rôzne recepty na bežné dni.

Odborníkom u našich českých susedov sa podaril husársky kúsok v oblasti potravinárstva a zdravej výživy, keď prišli s objavom novej potraviny na báze bielkovín tzv. proteínové rezance.

Každý kto sa len troch v poslednom čase snažil zhodiť pár kíl vie, že v poslednom období sa pretrhlo vrece s neuveriteľným množstvom zaručených metód na odstránenie podkožného tuku. To by nebolo až také zvláštne, ak by každá z týchto metód nesľubovala stratu telesnej hmotnosti rýchlo, bezbolestne a samozrejme bez akejkoľvek námahy.

Strana 1 z 4

O nás

Vítame Vás na stránkach magazínu ludsketelo.sk na ktorých vás čaká mnoho zaujímavých v niektorých situáciách až neoceniteľných rád a informácií

Zaujimavosti

NOVINKY EMAILOM

Novinky prednostne priamo na Váš email