Sex po pôrode

Sex po pôrode môže byť pre ženy často problematický, a to hlavne pre mamičky, ktoré mali ťažký a tým pádom traumatický pôrod.

Peyronieho choroba - zakrivený penis

Peyronieho choroba je zjazvenie väzivového tkaniva vnútri penisu, ktoré spôsobuje zakrivenie a bolestivú erekciu.

Vulvodýnia

Vulvodýnia je chronická bolesť v oblasti okolo otvoru pošvy (vulvy), ku ktorej dochádza zo zatiaľ nezistených príčin. Bolesť, pálenie alebo podráždenie spojené s vulvodýniou môže byť natoľko nepríjemné, že sedenie po dlhšiu dobu, alebo sex sa stane nemysliteľným. Tento stav môže pretrvávať po dobu niekoľkých mesiacov, alebo dokoca rokov.

Trichomoniáza

Trichomoniáza je sexuálne prenosná infekcia spôsobená parazitom. U žien, trichomoniáza môže spôsobiť páchnuci pošvový výtok, svrbenie pohlavných orgánov a bolestivé močenie. Muži, ktorí majú trichomoniázu zvyčajne nemajú žiadne príznaky. Tehotné ženy, ktoré majú trichomoniázu, môžu mať zvýšené riziko predčasného pôrodu.

Nutkavé sexuálne správanie

Nutkavé sexuálne správanie je tiež známe aj ako hypersexualita, hypersexuálna porucha, nymfománia alebo sexuálna závislosť. Je to posadnutosť sexuálnymi myšlienkami, žiadostivosťou, alebo správaním, ktoré môže spôsobiť úzkosť alebo ktoré negatívne ovplyvňuje zdravie, prácu, vzťahy alebo iné časti života.

Ženské sexuálne dysfunkcie

Trvalé, opakujúce sa problémy so sexuálnou odozvou alebo túžbou spôsobujú úzkosť vo vzťahu s partnerom. Medicínsky je tento stav známy ako ženská sexuálna dysfunkcia.

Bolesť hlavy pri sexe

Bolesti hlavy pri sexe sú také, ktoré sú viazané na sexuálnu aktivitu najmä na orgazmus. Človek, ktorý trpí týmito bolesťami si môže všimnúť tupé bolesti v hlave a krku, ktoré sa prejavujú s nástupom zvyšujúceho sa sexuálneho vzrušenia. Ale taktiež môže dochádzať k častejším, náhlym, silným bolestiam hlavy tesne pred alebo počas orgazmu.

Retrográdna ejakulácia

Retrográdna ejakulácia nastane, keď semeno vstupuje do močového mechúra namiesto výstreku von cez penis pri orgazme. Aj keď muž stále ešte dosiahne sexuálne vyvrcholenie, môžete ejakulovať len veľmi málo alebo dokonca žiadne spermie. Tento stav je niekedy nazývaný ako suchý orgazmus. Retrográdna ejakulácia nie je zdraviu škodlivá, ale môže spôsobiť mužskú neplodnosť. Liečba retrográdnej ejakulácie je vo všeobecnosti potrebná len v prípade záujmu o obnovenie plodnosti.

Bolestivý pohlavný styk

Bolestivý pohlavný styk môže nastať z rôznych príčin od štrukturálnych problémov až po psychologické obavy. Mnoho žien má skúsenosti s bolesťou pri pohlavnom styku v nejakom bode v ich živote.

Bolesť v podbrušku - Mittelschmerz

Jednostranná bolesť v podbrušku v priebehu ovulácie je tiež známa ako Mittelschmerzov syndróm. K tejto bolesti dochádza v priebehu menštruačného cyklu, približne 14 dní pred ďalšou menštruáciou.

Strana 1 z 4

O nás

Vítame Vás na stránkach magazínu ludsketelo.sk na ktorých vás čaká mnoho zaujímavých v niektorých situáciách až neoceniteľných rád a informácií

Zaujimavosti

NOVINKY EMAILOM

Novinky prednostne priamo na Váš email