štvrtok, 07 jún 2012 10:18

Prvá pomoc pri liečbe herpesu

Napísal(a) 
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Keďže ste sa pustili do čítania tohto článku zrejme patríte k tej väčšine ľudí ktorí zažili a zažívajú ten maximálne nepríjemný pocit keď sa ráno zobudíte a jazykom si nahmatáte kopček na perách prípadne jemné mravenčanie. V tom okamihu sa všetky Vaše myšlienky zameriavajú len na jedno ako sa toho čo najskôr zbaviť, a to tak aby to bolo čo najmenej viditeľne.

Nikto z nás netúži po opuchnutých perách čo nielen že nevyzerá príliš estetický ale navyše je herpes často krát dosť bolestivý a všetky pohyby našich pier či už pri rozprávaní, jedle , alebo smiechu sú nám nesmierne nepríjemné, čo vie pokaziť radosť zo života. Inkubačná doba herpesu je 2-7 dní. Neraz sa pri jeho vzniku prejavia aj teploty a nevoľnosť. Tak si poďme povedať čo je to ten herpes a čo ako prvé robiť v prípade že ho zaregistrujeme. Takže herpes poznáme v dvoch ,, vydaniach,,

  1. typ tzv. Herpes simplex : tento typ infikuje predovšetkým oblasť tváre, končatín, krku, ústnej dutiny a sliznice.
  2. typ taktiež Herpes simplex : tento typ infikuje pohlavne orgány a ich sliznice.

Od typu herpesu záleží aj prenos tejto infekcie. Herpes sa prenáša takzvanou kvapôčkovou infekciou, alebo priamym kontaktom cez rôzne drobné poranenia a tiež dobre známym spôsobom pri bozkávani. Druhý typ sa prenáša hlavne pohlavným stykom. 

Herpes simplex je teda vírusové ochorenie, ktoré pri infikovaní človeka ostáva v tele či už v období prepuknutia alebo období kľudu. Praktický človek ma v sebe vírus už nastálo záleží len na ako a kedy sa prejavý a ako sme naň pripravení. Pozorne teda čítajte tento článok aby ste vedeli čo robiť v prípade že nás opäť raz prekvapí.

Takže, aká je prvá pomoc pri prepuknutí herpesu. Najdôležitejšie je konať okamžite po zistení nechceného herpesu.Každá minúta je drahá ako sa hovorí a v tomto prípade to platí zaručene. Ak vírus ešte len začína prejavovať z ďaleka nie je taký silný a odolný voči liečeniu a liekom ako by mohol byť ak hneď nezasiahnete. Určite sa chcete vyhnúť praskaniu pier a krvácaniu, lebo aj také a často sú jeho podoby. Nie každý je stále pripravený a vybavený liekom alebo inými prípravkami proti tejto infekcii no a ak aj ste nemusíte sa práve nachádzať na mieste kde vírus prepukne a práve tu pomôžu naše rady.

Pri prvom príznaku si na miesto prikladajte kocku ľadu. Ľad nielen zmierňuje prípadnú bolesť ale aj spomaľuje účinky vírusu dokonca v niektorých prípadoch a to záleží od imunity daného človeka vie ľad aj postup tvorby herpesu úplne zastaviť. Ak prikladanie ľadovej kocky s kombinovaním čerstvo rozkrojenej cibule ešte viac efektívne bude samotné liečenie. Cibuľa je výborné prírodné liečivo s antibakteriálnymi a antiseptickými účinkami.

Ak ste trebárs na výlete na chate a momentálne nie sú vonku cencúle a nemáte po ruke ľad ani cibuľu tak ďalšou alternatívou pre Vás môže byť všade prítomná zubná pasta. Samozrejme záleží na druhu pasty ale v každej sa určite nájde niečo čo pomáha pri ochrane ďasien a podobne ak nie tak aspoň pomôže herpes vysušovať čo zamedzí jeho ďalšiemu rozširovaniu sa a tak predídete vzniku väčšej chrasty a tým pádom aj dlhšej dobe liečenia.

Ako prevencia proti vzniku herpesu dobre vplýva šport a pohyb samozrejme významným činiteľom je správne stravovanie. Medzi jeden zo základných spúšťačov ochorenia patrí stres a tak si doprajte čo najviac kľudu a relaxu či už v bežný deň alebo pri už samotnom liečení. Verte že ak si do jedálnička zaradíte viac potravín bohatších o vitamíny B,C a E určite tým nič nepokazíte. A ak máte radi slniečko tak vedzte že jeho blahodárne účinky na pleť nie sú len fáma.

Veríme, že na tento článok nebudete spomínať často, ale sme Vás zaujali, pomohli Vám, alebo chcete niečo doplniť budeme radi ak tak urobíte v ponuke hneď pod článkom.

Čítať 20138 krát Naposledy zmenené sobota, 25 október 2014 14:00
Pre písanie komentárov sa prihláste

O nás

Vítame Vás na stránkach magazínu ludsketelo.sk na ktorých vás čaká mnoho zaujímavých v niektorých situáciách až neoceniteľných rád a informácií

Zaujimavosti

NOVINKY EMAILOM

Novinky prednostne priamo na Váš email