sobota, 09 jún 2012 09:16

Bolesť hlavy, alebo ako liečiť migrénu

Napísal(a) 
Ohodnotiť túto položku
(1 Hlasovať)

V práci,škole, na nákupoch, či na cestách nech ste kdekoľvek všade si Vás nájde. Migréna je veľmi nepríjemná, no čo je podstatné tiež absolútne nepredvídateľná bolesť hlavy.

Ako každá náhla bolesť aj táto Vám dokonale nabúra plány. U niekoho prejde rovnako rýchlo ako príde, no u tých z nás, ktorí to s ňou majú ťažšie vie migréna poriadne potrápiť a neustúpi i dlhé hodiny.

Migréna môže mať viacero štádií nástupu no ak spomeniem ten ťažší priebeh bolesti tak ten sa začína dočasními poruchami zraku ktoré ako keby nám niekto baterkou svietil priamo do očí. To sa zväčša v priebehu hodiny úplne vytratí a postupne nastupuje samotná bolesť hlavy.Aby sme nezabudli aj na ďalší nepríjemný prvok ktorý sprevádza migrénu a tým je celková nevoľnosť ktorá prechádza až vracaniu. Pri tomto priebehu je bolesť omnoho intenzívnejšia a postihnutému už neostáva veľa možnosti čo robiť ďalej len si vytvoriť, alebo nájsť čo najkľudnejšie prostredie v rámci možnosti ktoré práve máte k dispozícií. Taktiež treba spomenúť že k príznakom ktoré migrénu sprevádzajú je aj plachosť na svetlo a hluk takže skúste povypínať všetke hlučné spotrebiče a zatiahnuť závesy aj to urýchľuje priebeh liečenia. Ak ste predtým navštívili lekára a podstúpili potrebné vyšetrenie tak to máte o to jednoduchšie že môžete využiť rady a poznatky ktoré o tejto zákernej bolesti máte. 

Poďme si teda popísať možnosti ktoré nám pomôžu či už pri predchádzaní migréne, alebo už spomínanom liečení. Zrejme každý z nás ma aspoň základné poznatky o tom čo bolesť hlavy spôsobuje a ak teraz myslíte na stres tak sa nemýlite. Vo väčšine prípadov bolesti hlavy zato môže stres a tak si treba každý deň dopriať aspoň štvrť hodinky strávenom v kľudnom prostredí najlepšie cez obedňajšiu prestávku kde si môžeme dopriať malý relax ktorým odbúrate napätie z predošlých hodín a zároveň sa pripravíte na zvyšok dňa. Verte že takáto chvíľka Vám pomôže predísť mnohým chvíľam strávených v bolestiach.

Ďalšou možnosťou sú samozrejme lieky analgetiká ktoré značnou mierou pomáhajú pri liečbe a tiež pri predchádzaniu migrény treba si ale uvedomyť že záchvaty migrény sa predpovedať nedajú a tak si určitú časť budete jednoducho musieť vytrpieť na na našom trhu sú lieky ktoré nám to poriadne zjednodušia a tak túto možnosť netreba podceňovať.

Skúste dodržiavať pitný režim a častejšie piť čistú vodu, alebo rôzne čajové zmesi. Niektoré čaje sú vynikajúcou variantnou samotných liekov a tu môžeme spomenúť že narozdiel od liekov ktoré majú skôr negatívny dopad ak sa používajú v neprimeranom množstve tak o čajoch to neplatí a tie sú zdraviu prospešne takže si ich môžeme dopriať tak často ako máme chuť nehovoriac o tom že už aj vďaka tomu že nimi doplňujeme telu tekutinu pomáhajú nám aj ako prevencia nielen proti bolestiam.

Spomenuli sme základné pravidla pri liečení bolesti hlavy no nezabúdajme ani na prikladanie ľadových obkladov čo zmierňuje príznaky bolesti. Súčasťou každého Vašeho dňa by mal byť aj pohyb a to v dostatočnej miere čo je asi 30 minút aktívneho pohybu. Ak si budete jemne masírovať spánky vecte že si tým skôr uľavíte od bolesti.

Čítať 11941 krát Naposledy zmenené pondelok, 01 december 2014 10:30
Pre písanie komentárov sa prihláste

O nás

Vítame Vás na stránkach magazínu ludsketelo.sk na ktorých vás čaká mnoho zaujímavých v niektorých situáciách až neoceniteľných rád a informácií

Zaujimavosti

NOVINKY EMAILOM

Novinky prednostne priamo na Váš email