Tráviaca sústava

Tráviaca sústava (5)

nedeľa, 28 február 2016 23:00

Žalúdočné polypy

Napísal(a)

Žalúdočné polypy sú masy buniek, ktoré sa tvoria na sliznici vo vnútri žalúdka. Tieto polypy sú zriedkavé a zvyčajne nespôsobujú žiadne príznaky. Najčastejšie sú diagnostikované pri vyšetrení z nejakého iného dôvodu.

pondelok, 12 október 2015 09:14

Barrettov pažerák

Napísal(a)

V prípade Barrettovho pažeráka sa jedná o získanú poruchu, kedy sa tkanivo pažeráka mení na tkanivo, ktoré je charakteristické pre tkanivo tenkého čreva. Dochádza k náhrade tkaniva podobného črevnej výstelke.

utorok, 29 september 2015 07:54

Zollinger - Ellisonov syndróm

Napísal(a)

Zollinger-Ellisonov syndróm je komplexný stav, v ktorom sa jeden alebo viac nádorov tvorí v slinivke brušnej, alebo v hornej časti tenkého čreva (duodenum). Tieto nádory, tzv. gastrinómy, vylučujú veľké množstvo hormónu gastrín, ktorý spôsobuje, že žalúdok produkuje príliš veľa kyseliny. Prebytok kyseliny, potom vedie k peptickým vredom.

štvrtok, 22 máj 2014 08:20

Tráviaca sústava a jej funkcie

Napísal(a)

Ľudské telo je veľmi zložitý organizmus zložený z mnohých orgánov usporiadaných do systémov. Pre lepšie pochopenie si opíšeme anatómiu ľudského tela, konkrétne tráviacu sústavu a jej funkcie.

štvrtok, 19 júl 2012 11:15

Tráviaci trakt

Napísal(a)

Tráviaca sústava zahŕňa orgány tráviaceho traktu používané na výživu tela. Výživa sa do tela dostáva prijímaním potravy a tekutín. Tieto potraviny sa v tele postupne rozkladajú na elementárne častice a živiny, ktoré sú potrebné pre chod a funkciu orgánov a tela samotného sa ďalej vstrebávajú do krvi.

O nás

Vítame Vás na stránkach magazínu ludsketelo.sk na ktorých vás čaká mnoho zaujímavých v niektorých situáciách až neoceniteľných rád a informácií

Zaujimavosti

NOVINKY EMAILOM

Novinky prednostne priamo na Váš email