Oporná sústava (6)

štvrtok, 10 marec 2016 08:41

Pseudodna

Napísal(a)

Pseudodna je forma artritídy, ktorá sa vyznačuje náhlym, bolestivým opuchom v jednom, alebo viacerých kĺboch. Tieto epizódy môžu trvať niekoľko dní či týždne. Najčastejšie postihnutý kĺb je koleno.

štvrtok, 16 júl 2015 11:30

Skolióza

Napísal(a)

Skolióza je zakrivenie chrbtice, ku ktorému dochádza najčastejšie počas rastu tesne pred pubertou. Kým skolióza môže byť spôsobená určitými stavmi, ako je mozgová obrna a svalová dystrofia, najčastejšie príčiny, ktoré spôsobujú skoliózu sú neznáme.

sobota, 27 jún 2015 07:37

Únavové zlomeniny

Napísal(a)

Únavové zlomeniny spôsobujú malé trhliny v kostiach. Sú spôsobené opakujúcim sa použitím sily, často preťaženým, ako je napríklad opakované skákanie pri nejakom druhu športu, alebo pri behu na dlhé vzdialenosti. Únavové zlomeniny môžu tiež vzniknúť z normálneho používania kosti, ktoré sú však oslabené zlými stravovacími návykmi, alebo určitými stavmi, ako je osteoporóza.

sobota, 17 máj 2014 07:04

Pár tipov pre zdravé kĺby

Napísal(a)

Týchto pár tipov vám pomôže chrániť vaše kĺby pred bolesťou, poranením a trvalým poškodením kĺbov, čo môže následne viesť k strate predošlej kvality života. Udržujte svoje kĺby zdravé pre nadchádzajúce roky, aby bol vaš život pohodlnejší a bez bolesti.

nedeľa, 02 september 2012 22:00

Kosti ľudského tela

Napísal(a)

Opornú sústavu človeka tvoria kosti, ktoré predstavujú aparát ľudského tela nevyhnutný pre pohyb a oporu mäkkým častiam tela. Taktiež chráni telesné orgány pred ich poškodením z vonku. Kostra sa skladá z väzív, chrupiek, kostí a kostných spojení.

pondelok, 23 júl 2012 22:00

Oporná sústava

Napísal(a)

Čo je kostrový systém?

Kostrový systém tvoria všetky kosti a tkaniva v tele, ako sú väzy, šľachy a chrupavky, ktorými sú kosti spojené.
Zuby sú tiež považované za časť kostrového systému, ale tie sa nepočítajú ako kosti. Zuby sú vyrobené zo skloviny a dentínu. Smalt je najsilnejšou látkou v tele človeka.

O nás

Vítame Vás na stránkach magazínu ludsketelo.sk na ktorých vás čaká mnoho zaujímavých v niektorých situáciách až neoceniteľných rád a informácií

Zaujimavosti

NOVINKY EMAILOM

Novinky prednostne priamo na Váš email