Rozmnožovacia sústava

Rozmnožovacia sústava (8)

streda, 24 február 2016 23:00

Maternicové polypy

Napísal(a)

Maternicové polypy sú výrastky na vnútornej stene maternice, ktoré zasahujú do dutiny maternice. Nadmerný rast buniek v sliznici maternice (endometria), vedie k vzniku maternicových polypov, tiež známy ako endometrálne polypy. Tieto polypy sú zvyčajne nerakovinové (benígne), aj keď niektoré môžu byť rakovinové, alebo sa môžu časom premeniť na rakovinové (prekancerózne).

pondelok, 24 august 2015 07:34

Torzia semenníka - testikulárna torzia

Napísal(a)

Testikulárna torzia, alebo torzia semenníka nastane, keď sa semenník pretočí, čo zároveň pretočí aj semenovod, ktorým prechádza krv do mieška. Znížený prietok krvi spôsobuje náhlu a často silnú bolesť a opuch.

pondelok, 02 jún 2014 06:11

Delenie buniek

Napísal(a)

Rozmnožovanie (reprodukcia) je jedna zo základných vlastností živých organizmov, a teda i buniek. Rozmnožovanie buniek zabezpečuje kontinuitu života a druhu, je základom ontogenézy (rast a vývin) jedinca. Delením buniek sa nahradzujú opotrebované bunky a regenerujú sa poškodené tkanivá a orgány. Pri delení buniek sa jedna bunka (materská) rozdelí a vznikajú nové – dcérske bunky.

Ženské pohlavné orgány môžu v určitých prípadoch sprevádzať pri pohlavnom styku aj určité problémy, ako je napríklad priechodnosť pošvy, či defloračná fóbia.

pondelok, 10 jún 2013 22:00

Mužské pohlavné orgány a obriezka

Napísal(a)

Mužské pohlavné orgány majú pre mužskú populáciu veľký vplyv aj na psychologickú stránku jeho osobnosti, a to z viacerých dôvodov ako napríklad, veľkosť, choroba, impotencia.

štvrtok, 12 júl 2012 22:00

Ontogenetický vývin jedinca

Napísal(a)

Ontogenetický vývin je časovo obmedzený vývoj, ktorý začína vznikom nového indivídua, a končí sa jeho smrťou. Nazýva sa aj ontogenézou, alebo ontogenetickým vývojom, či vývinom.

sobota, 07 júl 2012 22:00

Ženské pohlavné orgány

Napísal(a)

Pohlavné, teda reprodukčné ženské orgány sa podieľajú na tvorbe pohlavných hormónov a vajíčok.Tieto orgány slúžia ako ideálne prostredie pre oplodnenie a celý vnútromaternicový vývin nového plodu.

piatok, 06 júl 2012 22:00

Mužské pohlavné orgány

Napísal(a)

Funkciou pohlavnej teda reprodukčnej sústavy muža je zabezpečovať tvorbu mužských pohlavných hormónov, spermatogenézu a umožniť tak oplodnenie ženy. Rovnako ako ženské tak aj mužské pohlavné orgány sa rozdeľujú do dvoch skupín:

O nás

Vítame Vás na stránkach magazínu ludsketelo.sk na ktorých vás čaká mnoho zaujímavých v niektorých situáciách až neoceniteľných rád a informácií

Zaujimavosti

NOVINKY EMAILOM

Novinky prednostne priamo na Váš email