Krycia sústava

Krycia sústava (5)

pondelok, 19 október 2015 07:10

Vredy

Napísal(a)

Vredy sú bolestivé, hnisom naplnené hrbole, ktoré sa tvoria pod kožou, keď baktérie infikujú a roznietia jeden alebo viac vlasových folikulov.

utorok, 15 september 2015 07:36

Vitiligo - strata pigmentu

Napísal(a)

Vitiligo je choroba, ktorá spôsobuje stratu farby kože a škvrny. Rozsah a rýchlosť farebnej straty v prípade vitiliga je nepredvídateľná. Môže mať vplyv na pokožku na ktorejkoľvek časti tela, dokonca môže ovplyvniť vlasy, vnútro úst aj oči.

sobota, 08 august 2015 07:25

Suchá pleť

Napísal(a)

Suchá pokožka zvyčajne nie je vážnym zdravotným problémom, avšak môže spôsobovať nepohodlie a estetický problém, ako jemné linky a vrásky.

piatok, 26 jún 2015 06:52

Strie

Napísal(a)

Strie sú ružové, červené alebo fialové členité pruhy, ktoré sa často objavujú na bruchu, prsiach, paži, zadku a stehnách, pričom postupne blednú. Strie sú obzvlášť časté u tehotných žien, a to najmä v druhej polovici tehotenstva. Liečba môže pomôcť striam vyblednúť, ale neodstráni ich úplne.

streda, 13 jún 2012 10:31

Stavba kože človeka

Napísal(a)

Poznanie stavby našej kože a čiže krycej sústavy nášho tela je dôležitým predpokladom toho, aby sme mohli pochopiť jej správne fungovanie, a tým predchádzať nechceným ochoreniam, kožným infekciam a podobne. Poďme si teda popísať základné informácie stavbe krycej sústavy ľudského tela.

O nás

Vítame Vás na stránkach magazínu ludsketelo.sk na ktorých vás čaká mnoho zaujímavých v niektorých situáciách až neoceniteľných rád a informácií

Zaujimavosti

NOVINKY EMAILOM

Novinky prednostne priamo na Váš email