Zdravie a krása

pondelok, 13 jún 2016 00:00

Strie v puberte

Napísal(a)

Strie sú bežnou súčasťou puberty pre väčšinu dievčat a chlapcov. Keď človek rastie a získava na váhe veľmi rýchlo (podobne ako počas puberty), môže dochádzať k tvorbe jemných vrások na tele, ktoré sú známe ako strie. Strie vznikajú, keď koža praská v dôsledku rýchleho rastu. Aj keď je koža zvyčajne celkom pružná, ak je preťažená normálna produkcia kolagénu (hlavná bielkovina, ktorá tvorí spojivové tkaniva v koži) je narušená. V dôsledku toho sa môžu tvoriť jazvy zvané strie.

piatok, 10 jún 2016 00:00

Bolesti pŕs

Napísal(a)

Bolesť pŕs je jedným z najčastejších problémov prsníka. Bolesť sa môže pohybovať od miernej až po ťažkú, a niekedy vyžaduje liečbu. Môže ovplyvniť jedno, alebo obe prsia, prípadne môže bolesť vyžarovať aj do podpazušia. Všeobecne možno povedať, že bolesť prsníkov, nie je znakom rakoviny.

sobota, 04 jún 2016 00:00

Ako na opuchnuté váčky pod očami?

Napísal(a)

Všeobecne môžu byť opuchnuté vačky pod očami príznakom alergie, nedostatku spánku, stresu, zlých stravovacích návykov, normálného procesu starnutia, či zlozvykov (intenzívne užívanie alkoholu, fajčenie). Ale niekedy opuchnuté oči môžu byť prvým signálom niektorých závažných ochorení, ako je nefritický syndróm, očné infekcie, chronické stavy, anémia alebo dysfunkcia slzných žliaz. Vo všetkých prípadoch opuchnuté váčky pod očami sú zvyčajne spôsobené zadržiavaním tekutín.

streda, 01 jún 2016 00:00

Bolesti spodnej časti chrbta u žien

Napísal(a)

Bolesť chrbta u žien môže byť spôsobená nesprávnym ohýbaním alebo zdvíhaním, nadmerným cvičením, chronickým ochorením, alebo tehotenstvom. Ženy si častejšie preťažia dolnú časť chrbta ako muži v dôsledku hormonálnych vplyvov na kostí, ako aj fyzickými zmenami v priebehu tehotenstva. Obyčajné príčiny bolesti dolnej časti chrbta (lumbálna bolesť chrbta) zahŕňajú bedrové napätie, podráždenie nervov, bedrová radikulopatia, kostnaté zásahy, a iné podmienky kostí a kĺbov.

pondelok, 30 máj 2016 00:00

Adrenogenitálny syndróm

Napísal(a)

Adrenogenitálny syndróm je známy tiež ako kongenitálna adrenálna hyperplázia, ktorá odkazuje na skupinu dedičných porúch nadobličiek. Kongenitálna adrenálna hyperplázia spôsobuje nadmernú produkciu androgénov nadobličiek, ktoré aktivujú určité telesné zmeny, vrátane maskulinizácie, virilizácie a hermafrodizmu. To všetko môže spôsobiť viaceré zdravotné komplikácie obzvlášť u žien.

sobota, 23 apríl 2016 00:00

Zika vírus

Napísal(a)

Viróza Zika je komárom prenášaná vírusová infekcia, ktorá sa vyskytuje predovšetkým v tropických a subtropických oblastiach sveta. Väčšina ľudí nakazených vírusom Zika nemajú žiadne príznaky a symptómy, zatiaľ čo u iných sa prejavuje mierna horúčka, vyrážky a svalové bolesti. Ďalšie príznaky môžu zahŕňať bolesti hlavy, začervenané oči a celkový pocit nepohodlia.

štvrtok, 21 apríl 2016 00:00

Očné zášklby - blefarospazmus

Napísal(a)

Očné zášklby sú vlastne drobné, nedobrovoľné kŕče svalov v okolí očných viečok. Odborným názvom tohto zdravotného stavu je blefarospazmus. Spazmus (kŕč) zvyčajne postihuje obe oči a trvá niekoľko sekúnd až minúť, avšak chorého môže trápiť aj dlhšie. Najčastejšie ním trpia ľudia vo veku medzi 50 a 70 rokmi.

utorok, 19 apríl 2016 00:00

Žltá zimnica

Napísal(a)

Žltá zimnica je vírusová infekcia, ktorú šíri určitý druh komára. Infekcia sa najčastejšie vyskytuje v oblastiach Afriky a Južnej Ameriky a postihuje predovšetkým obyvateľov a cestovateľov do týchto oblastí.

nedeľa, 17 apríl 2016 00:00

Agamaglobulinémia viazaná na chromozóm X

Napísal(a)

Agamaglobulinémia viazaná na chromozóm X je dedičná (genetická) porucha imunitného systému, ktorá znižuje schopnosť bojovať proti infekciám. U ľudí s touto poruchou môže dôjsť k infekcii vnútorného ucha, dutín, dýchacích ciest, krvného obehu a vnútorných orgánov.

streda, 13 apríl 2016 00:00

Waldenstromová makroglobulinémia

Napísal(a)

Waldenstromová makroglobulinémia je zriedkavý typ rakoviny, ktorá začína v bielych krviniek.

Strana 1 z 41

O nás

Vítame Vás na stránkach magazínu ludsketelo.sk na ktorých vás čaká mnoho zaujímavých v niektorých situáciách až neoceniteľných rád a informácií

Zaujimavosti

NOVINKY EMAILOM

Novinky prednostne priamo na Váš email